Ako zatočiť s dlžníkmi

Podnikáte? Potom ste sa už určite stretli s nočnou morou všetkých podnikateľov – dlžníkmi. Ako v takejto situácii postupovať? Ako sa správať? V hre je oveľa viac, ako iba dlžná suma. Ak by o vašej firme začali rozširovať nepekné fámy, hoci nepravdivé, poškodilo by to vašu povesť. Bohužiaľ, tento syndróm neplatičov je však medzi spotrebiteľmi veľmi rozšírený.

Ďaľšou otázkou je – uvidíte niekedy ešte vaše peniaze? Záleží len a len na vás a vašom postupe. Často sa dlžníci cítia nepostihnuteľní a spoliehajú sa na to, že na súd nepôjdete, pretože je to finančne neúnosné. Vo väčšine prípadov však majú pravdu, pretože súdne trovy sú pre bežných menších podnikateľov takmer likvidačné a chýbajúce peniaze sa odrazia na ďalšom fungovaní podniku. Tiež sa vám prehĺbili vrásky na čele? Skoncujte s nimi!

Najosvedčenejším spôsobom, ako sa opäť dostať k svojim peniazom je obrátiť sa na odborníka, ktorý bude vymáhať pohľadávku mimosúdnou cestou. Často sa však takéhoto riešenia bojíme, čo ak bude ešte drahšie ako súdna cesta. Málokto vie, že konečný honorár závisí od výšky konečnej sumy, je to dohodnuté percento zo sumy, ktorá sa podarí vymôcť. Nemusíte sa teda báť, že náklady na vymáhanie vám pokryje inkasovaná suma a vám nezostane takmer nič.